אז מהו בעצם איפור מינרלי ?

איפור מינרלי הוא מגמה חדשה יחסית בעולם האיפור, שמדגישה את הרצון להתקרב לטבע באמצעות רכיבים אורגניים וטבעיים, במוצרים בהם אנו משתמשים, ובמיוחד באלו הבאים במגע עם העור במשך שעות ארוכות.

מוצרי איפור מינרלי אמיתיים, ומוצרי מינרלז ביניהם, אינם מכילים כימיקלים מלאכותיים, תוספים, תוצרי לוואי של בעלי חיים, טלק, שמנים מתעשיית הנפט וריחות סינתטיים. אלו עלולים לגרות את העור ולגרום לרגישויות, לאלרגיות ולפצעונים. האיפור המינרלי מיוצר על ידי טחינה דקה של מחצבים טבעיים מהאדמה, לאחר סטריליזציה, תוך ערבוב עם פיגמנטים טבעיים למתן הצבע.

לחומרים סינתטיים במוצרים מסחריים ישנן השפעות שליליות על בריאות העור כגון אקנה, קומדוגנים ("שחורים"), נקבוביות סתומות, יובש וגירויים בעור. מספר צבעים מלאכותיים אף הוכחו כקרצינוגנים (מסרטנים). באיפור מינרלי קיים סיכון נמוך בהרבה לאלרגיה או להתפרצות אקנה. מוצרי איפור מינרלי אף מכילים מינרלים כתחמוצת אבץ - חומר מרגיע ואנטי-דלקתי טבעי, ודו תחמוצת טיטניום - חסם שמש טבעי עם מקדם הגנה (SPF) של 15-20.

איפור מינרלי מרגיש כמו "עור שני" ומאפשר לעור "לנשום". האבקה המינרלית מסייעת להחליק ולטשטש נקבוביות וקמטוטים עדינים, להשגת עור משיי, בריא וזוהר. האיפור המינרלי אינו סותם נקבוביות ובנוסף הוא מגן על העור מפני קרני UVA מזיקות.

רוב הנשים המשתמשות באיפור מינרלי מספרות כי הן לא מרגישות שיש עליהן איפור כלל, בשל הקלילות ותכונות ההרגעה של העור בחומרים הטבעיים מהם האיפור עשוי, אפילו אם שוכחים ונרדמים איתו...

לסיום, גם משיקולי צמחונות וטבעונות כדאי להכיר איפור מינרלי, הנטול רכיבים מהצומח או מהחי.