חומרים טבעיים בלבד

איפור מינרלי הוא מגמה חדשה יחסית בעולם האיפור, שמדגישה את הרצון להתקרב לטבע באמצעות מרכיבים אורגניים וטבעיים במוצרים בהם אנו משתמשים ובמיוחד באלו הבאים במגע עם העור במשך שעות ארוכות.

מוצרי איפור מינרלי אמיתיים אינם מכילים כימיקלים מלאכותיים, תוספים, תוצרי לוואי של בעלי חיים, טלק, שמנים מתעשיית הנפט וריחות סינתטיים אשר כולם מגרים את העור וגורמים לרגישויות, אלרגיות ופצעונים.האיפור המינרלי מיוצר על ידי טחינה דקה של מחצבים טבעיים מהאדמה, לאחר סטריליזציה, תוך ערבוב עם פיגמנטים טבעיים למתן הצבע.

לחומרים סינתטיים במוצרים מסחריים ישנן השפעות שליליות על בריאות העור כגון אקנה, "שחורים", נקבוביות סתומות, יובש וגירויים בעור. כמה צבעים מלאכותיים אף הוכחו כקרצינוגנים (גורמי סרטן). באיפור מינרלי קיים סיכון נמוך בהרבה לאלרגיה או להתפרצות אקנה. מוצרי איפור מינרלי אף מכילים מינרלים כתחמוצת אבץ שהיא חומר מרגיע ואנטי-דלקתי טבעי, ודו תחמוצת טיטניום שהיא חוסם שמש טבעי עם מקדם הגנה (SPF) של 15-20.

איפור מינרלי מרגיש קל הרבה יותר על העור, טבעי יותר ומאפשר לעור לנשום. ישנם יתרונות רבים נוספים לאיפור מינרלי, שכן האבקה מסייעת להחליק ולטשטש סימני קמטים וקווים עדינים להשגת עור משיי, רך, חלק, בריא עם מראה צעיר וזוהר. איפור מינרלי לא יפגע ולא יזיק לעור עם חומרים מזיקים, שמנים ותוספים כימיים. וכמו כן לא יסתום את נקבוביות העור או יצור קרקע פורייה לחיידקים, ובנוסף הוא יגן על העור מפני קרני UVA מזיקות תוך מתן מראה טבעי ולא מאופר מדיי.


רוב הנשים המשתמשות באיפור מינרלי מספרות כי הן לא מרגישות שיש עליהן איפור כלל, בשל הקלילות ותכונות ההרגעה של העור בחומרים הטבעיים מהם האיפור עשוי, אפילו אם שוכחים ונרדמים איתו...

לסיום, גם משיקולי צמחונות וטבעונות כדאי להכיר איפור מינרלי, שכן הוא כמעט תמיד נעשה ללא רכיבים מהצומח או מהחי, אלא על טהרת המינרלים הטבעיים.